Ніяких провокацій. Патріоти України і міліція не допустять 2 травня сепаратистських забав


khozhukhar chernoivanenko

Одеса, 27 квітня 2015 – Віталій Кожухар, координатор Самооборони Одеси, Варвара Черноіваненко, прес-секретар Правого Сектора Одеси, провели брифінг на тему: «2 травня цього року в Одесі. Як єдиний штаб патріотичних сил готується провести День жалоби за загиблими в місті».

Віталій Кожухар розповів, що днями з ініціативи ОБСЄ в Одесі була зустріч міжнародних спостерігачів, представників влади та проукраїнських сил з активістами антиМайдану. В основному це були родичі загиблих. Головна тема зустрічі: як уникнути суперечок і зіткнень в цей траурний день. Після довгої дискусії всі сторони прийшли до висновку, що 2 травня в Одесі – це день жалоби за всіма загиблими і ніхто не буде їх розділяти по різних сторонах.

Загальний висновок був таким – цей день повинен пройти так, щоб ніхто не постраждав, ні з однією з сторін. Крім ОБСЄ та активістів це питання обговорювали і представники влади, і співробітники силових органів.

Втім, за словами Віталія Кожухаря, всі чудово усвідомлюють, що в Одесі є і третя сторона конфлікту, яка зацікавлена ​​в провокаціях в Одесі. Це представники російських спецслужб. Російські ЗМІ вже почали нагнітати ситуацію. Тому, вважає самооборонівець, зараз головне завдання – максимально спокійне проведення Дня жалоби в Одесі.

Варвара Черноіваненко розповіла, що для всіх патріотів України важливо, щоб день 2 травня пройшов мирно. Патріотичні сили створять патрульні групи, які будуть стежити за порядком в районі Соборної площі, де буде проходити траурний мітинг за всіма загиблими 2 травня. Вони докладуть всіх зусиль для забезпечення порядку і спокою. Вже зараз у місті працює оперативний штаб патріотичних сил. І їх представники будуть припиняти всі провокації. У той же час, за словами Варвари Черноіваненко, з їхнього боку не буде ніякої агресії.

За підсумками зборів за участю ОБСЄ та антиМайдану була підготовлена ​​стенограма. Варвара Черноіваненко каже, що це не меморандум і не «пакт Молотова-Ріббентропа», як намагаються зараз представити деякі ЗМІ.

На зустрічі було вирішено, що представникам антиМайдану на Куликовому полі буде наданий мікрофон і можливість продемонструвати траурний ролик, з якого вирізані кадри з георгіївською стрічкою і вся символіка «Новоросії».

Віталій Кожухар попередив, що патріотичні сили будуть жорстко припиняти всі спроби силового сценарію в Одесі. Міліцейські патрулі будуть на кожному розі. Слідкуватимуть за порядком і патрулі патріотів. Під час мітингу на Куликовому буде багато міліції, як у формі, так і в цивільному.

Там, за словами Варвари Черноіваненко, не буде жодних прапорів, плакатів та символіки, особливо «георгіївських стрічок», які зараз сприймаються як провокація і символ окупації.

На мітингу українських патріотів на Соборній площі будуть тільки державні прапори.

При цьому представник Правого Сектора уточнила, що в України два прапора. Крім жовто-блакитного є ще бойовий прапор України. Зараз у нашій країні йде війна, тому червоно-чорний прапор доречний і теж буде на Соборній площі.

Варвара Черноіваненко підкреслила, що мітинги, які пройдуть 2 травня, не будуть політичними акціями, це загальногромадянський день жалоби і це треба цінувати і поважати пам’ять загиблих.

Пройти на мітинги можна буде тільки через кордони міліції і металошукачі. На такі серйозні запобіжні заходи міліція йде для того, щоб не допустити провокацій і нових жертв.

Українські патріоти віддають собі відлік, що ФСБ не залишило спроб розхитати ситуацію в місті. Тому штаб патріотичних сил уже контролює ситуацію в місті і в області.

Віталій Кожухар зазначив, що ніхто з активістів-патріотів не підійде до Куликового поля, щоб не давати навіть найменшого приводу для провокацій. Там буде багато міліції, яка і буде охороняти порядок.

За словами активіста дуже важливо, щоб всі в Одесі розуміли, що 2 травня – це день жалоби, і вели себе відповідно.