Артилеристи сепаратистів складають заліки, стріляючи по українським блокпостах


 

Alex Dobrozhansky

Одеса, 16 січня 2015 – Олександр Доброжанський, волонтер. Повернувшись із зони АТО, він розповів на брифінгу про ситуацію на блокпостах під Маріуполем.

Ситуація на блокпостах в секторі М, куди їздили волонтери з Одеси, відносно стабільна. Провізії достатньо, а з одягом і взуттям все гірше. Регулярно на ці блокпости можуть добиратися тільки волонтери з Маріуполя. Там місцеві створили міжконфесійне волонтерське об’єднання, до якого увійшли представники всіх релігійних конфесій крім УПЦ МП. Вони допомагають нашим воїнам теплими речами, взуттям, готують борщі, плови, каші.

За словами волонтера, не можна говорити про зраду в районі бойових дій, але дійсно часто немає узгодження дій між підрозділами або командири поводяться дивно.

Солдати на одному з блокпостів розповіли, що вночі виявили недалеко від себе розвідників терористів. Але командир дав наказ вогню не відкривати. У теж час вранці приїхав інший командир і вимовляв всіх за те, що не стріляли по сепаратистам.

Крім того, неподалік розташовується центр підготовки ворожих артилеристів, які заліки здають, стріляючи по українським блокпостах. А наші воїни відповісти не можуть через режим припинення вогню.

Ще є в цьому секторі такий собі генерал Кондратюк, який любить перевіряти позиції, особливо стежить за чистотою, і готовий посилати бійців збирати бички прямо під вогонь ворожої артилерії або снайперів.

Поблизу Маріуполя Олександр Доброжанський познайомився з унікальним людиною, що має позивний «Джульєтта». Цей фахівець провів за своє життя 4856 розмінувань. Він – легенда, зараз готує кадри, навчає бійців. Волонтер впевнений, що справжня українська еліта зараз саме там, на сході, захищає свободу України.

Взагалі ж Україну захищають люди різного віку: від 18 до 60 років. Дідусів зі снайперськими гвинтівками, за словами волонтера, він бачив неодноразово.