Безлад в 28-й механізованій бригаді


Vasily Jurchenko

Одеса, 4 лютого 2015 – Сергій Постоленко і Василь Юрченко, бійці одеської 28-ї механізованої бригади, розповіли про організаційні проблеми у своєму підрозділі.

Василь Юрченко розповів, що він з вересня стояв на передовій. Сам написав заяву, щоб його перевели з 3 батальйону в 1 для того, щоб скоріше потрапити на передову. Документи про переведення загубилися в канцелярії бригади і всі бійці, що перейшли разом з Василем, отримали статус «самовільно залишив частину» або, простіше кажучи, дезертир.

Через це бійці 2 місяці не отримували зарплату, а дружина Василя і допомогу на дітей, бо не могла отримати довідку про його зарплату. До безпосереднього керівництва, командирів батальйонів, у бійців, за словами Василя Юрченко, претензій немає. Вони роблять, що можуть, але потім, на рівні бригади, починає відбуватися незрозуміло що.

Боєць каже, що в АТО вони вирушили не заради грошей. Одному солдатові 4 місяці не могли оформити банківську картку, і він без претензій воював, не кажучи ні слова.

Зараз Василь Юрченко закінчує лікування в госпіталі. І знову керівництво частини не знає де він і присвоює йому статус «дезертира».

Sergey Postolenko

Сергій Постоленко, солдат-контрактник 28 бригади, розповів, що його колеги, які повернулися з АТО, після відпустки майже всі перевелися в інші підрозділи. Тільки одиниці залишилися в 28-й бригаді. Проблема була в тому, що підрозділ Сергія постійно приписували до інших військових частин, переводили з місця на місце, і кинули в Іловайський котел без зв’язку з командуванням. Інші підрозділи і частини вийшли з котла, нашим же солдатам ніяких розпоряджень не надходило, допомоги не пропонували. Їм довелося вибиратися звідти самостійно, на свій страх і ризик.