Цьогорічні одеські “Німі ночі” відбудуться у серпні


DC_FB_COVER

6-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики “Німі ночі” відбудеться в Одесі 22-23 серпня 2015 року. Кількість фестивальних днів буде скорочено до двох.

У зв’язку з несприятливими економічними обставинами проведення фестивалю залишалося до останнього моменту під загрозою. Про це повідомляє дирекція фестивалю. Завдяки фінансовій підтримці  Oleksandr Dovzhenko National Centre, Польський Інститут у Києві, Чеський центр у Києві , ДержКіно України та U.S. Embassy Kyiv Ukraine фестиваль відбудеться, але вже не в традиційні дати.

Тематикою фестивалю обрано проблему декомунізації та цензури, що є дуже актуально наразі в Україні. Глядачам будуть представлені пропагандистські неігрові фільми – українського та білоруського виробництва, китайську “докомуністичну” стрічку та контроверсійний чеський фільм, що подолав цензурні тогочасні межі.

Нагадаємо, “Німі ночі” – щорічний кінофестиваль німого кіно та сучасної музики, який відбувається наприкінці червня в Одесі на причалі яхт-клубу Морвокзалу. Метою його є переосмислення, реставрація та популяризація німої кінокласики у поєднанні з сучасною музичною імпровізацією.