Депутати Верховної Ради взялися за боротьбу з корупцією на митниці


depcontrol

Одеса, 26 березня 2015 – Євген Дейдей, член МДО «Депутатський контроль», член Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, фракція політичної партії «Народний фронт»; Вадим Руденко, голова Секретаріату Міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль»; Тетяна Острикова, член МДО «Депутатський контроль», член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, фракція політичної партії «Об’єднання Самопоміч»; Максим Поляков, член МДО «Депутатський контроль», голова підкомітету з питань підприємництва Комітету з питань промислової політики та підприємництва, фракція політичної партії «Народний фронт»; Віктор Романюк, член МДО «Депутатський контроль», член Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, фракція політичної партії «Народний фронт»; Георгій Логвинський, народний депутат України, провели брифінг на тему: «Оцінка стану боротьби з корупцією та контрабандою в Одеській області».

Максим Поляков розповів, що проблему контрабанди ми всі знаємо. Актуальність теми нагальна. На жаль, корупція у сфері митниці має найяскравіший характер. Минулого тижня депутатам об’єднання вдалося зібрати дуже багато конкретної інформації. Депутат пообіцяв назвати суми та прізвища корупціонерів і назвав цілі об’єднання – ліквідувати контрабанду, звести до мінімуму корупцію. За підсумком виїзного засідання комісії будуть підготовлені доповідні Президенту і прем’єру, де будуть представлені необхідні кроки щодо боротьби з корупцією.

Тетяна Острикова розповіла, що побачила реальні дієві кроки об’єднання в боротьбі з корупцією на митниці. У бізнесі були великі очікування, що після перемоги Майдану зникнуть побори в податковій і на митниці. Але краще не стало. Якби митниця працювала як треба, країна мала б ще один бюджет і депутатам не треба було б голосувати за ганебні закони про зниження пенсії на 15% для працюючих пенсіонерів.

В Україну контрабандним шляхом завозиться велика кількість дорогих смартфонів і планшетів. Від посад відсторонили керівництво Державної фіскальної служби. Але основна проблема зараз не конфлікт з персоналіями, а конфлікт з митною та податковою службами, як з органами, які повністю не справляються зі своїми завданнями. «Депутатський контроль»  вирішив почати з Одеської області.

Ще одна тема – утиск прав приватних торгових терміналів. Вони, за обсягами вантажів, що переробляються, наздогнали державні порти і розвиваються далі. Експерти вважають, що в Україні немає конкуренції в цій сфері. Той же в.о. Одеської митниці зобов’язав начальників митних постів проводити митні процедури тільки в певних місцях, його особистим розпорядженням, що створює ґрунт для корупції. Депутати вимагатимуть у прокуратури притягнути його до відповідальності.

Георгій Логвинський розповів, що коли ми намагаємося зберегти державну систему, урізуємо соцпільги, ми зобов’язані урізати і всі лазівки для корупції в різних сферах бізнесу. Корупція має 2 складові. Перша – це ті, хто створює умови для корупції, друга – виконавці. Завдання в Одесі – зробити так, щоб кожен міг спокійно оформити свій вантаж і знайти можливості законодавчо вирішити проблему існування корупції. Щоб люди зрозуміли, що кримінальна відповідальність за корупцію буде набагато більше ніж розмір хабара. На Одеській ж митниці досі працюють корупціонери, призначені ще Януковичем і Калєтніком, які потрапили під люстрацію.

Дмитро Романюк розповів, що депутати об’єднання, уряд, правоохоронні органи та громадські працівники, повинні створити такі умови, щоб займатися контрабандою стало не вигідно. Потрібні чесні і прозорі правила гри. Зараз система побудована на старих принципах. Зараз відбувається зміна систем. Депутати можуть вносити законодавчі ініціативи і проводити їх у життя. У них є підтримка і Президента, і прем’єр-міністра.

Вадим Руденко заявив, що у країни є величезний потенціал. Але він не використаний, тому що чиновники всі рішення перетворювали на свою користь. У «Депутатський контроль» об’єдналися люди, які ратують за процвітаючу Україну, готові діяти і реагувати на виникаючі проблеми. А основним партнером в своїй боротьбі з корупцією вони бачать бізнес.

Максим Поляков вважає одним із головних завдань зараз те, щоб законодавство стало виконуватися і щоб гроші з місць не везли до Києва. Щоб місцевих злодіїв НЕ кришували в столиці.

Депутатське об’єднання залучає до роботи багато експертів, які знають, як навести порядок у тій же митній сфері.

В Одесі буде відкрито регіональне представництво «Депутатського контролю». Завдяки йому стане можливим дуже швидко реагувати на скарги стосовно корупціонерів.

Ще одна проблема – зарплата. Боротися з корупцією за 3-5 тис грн неможливо. Зараз немає кадрів, до яких не було б питань по корупції. Але є люди адекватні, завдання в тому, щоб розставити таких людей на ключові пости.

Віктор Романюк додав, що за законом про очищення влади були звільнені 55 чоловік, 8 з них притягнуто до кримінальної відповідальності. Треба зробити так, щоб контрабанда стала невигідною.

Максим Поляков повідомив, що депутати вже отримали скарги на в.о начальника Одеської митниці Передрія, який в ручному режимі регулює, через який митний пост буде йти той чи інший товар. І отримати таке рішення без хабара – неможливо.

Телефон гарячої лінії боротьби з корупцією від депутатського об’єднання «Депутатський контроль»: (099) 232 76 23, сайт в інтернеті: www.depcontrol.org