«До зустрічі в Сіднеї!» — кандидати до національної збірної Ігор Нескорених випробували свої сили в Одесі


neskorens

В суботу, 17 березня, в Одесі пройшов другий етап спортивних тестувань кандидатів до збірної, яка цього року представлятиме Україну на Invictus Games в Австралії — щорічному міжнародному турнірі для військовослужбовців та ветеранів, що зазнали травм і поранень, виконуючі свої службові обов’язки.

Участь в одеському етапі випробувань взяли участь 26 учасників, із них 19 українських ветеранів та 7 військовослужбовців (ЗСУ — 2, Нацгвардія — 1, Нацполіція — 4 особи) з Одеської та шести інших областей. Протягом кількох годин вони бігали, плавали, стріляли з лука та штовхали ядро — всього програма тестувань включала себе вісім спортивних дисциплін. Бажаний для себе вид спорту учасник міг обрати ще під час реєстрації на тестування, однак спортсмени завжди могли спробувати себе і в нових дисциплінах — організатори таку ініціативу заохочували, проте просили зважати на свій фізичний стан.

«Всім учасникам ми кажемо, що тестування — не змагання, бо ми не визначаємо тут кращих з кращих. Навпаки, даємо змогу спробувати кілька напрямів і обрати найкращі для себе. В нас вже були приклади минулого року і на львівському відборі, коли учасники приходили на тестування з пауерліфтингу, а потім пробували веслування на тренажері, і розуміли, що їм це більше подобається» — розповідає Горбач Оксана, координатор проекту Ігри Нескорених в Україні.

Результати учасників фіксуватимуться під час відбору, але не матимуть вирішального значення, розповідає головний тренер збірної України Ігор Нескорених Євген Мазур: «Ми розуміємо, що є велика різниця, коли ти кілька років займався, наприклад, велоспортом, і коли ти вперше сьогодні сів на велосипед для перегонів. Тому навіть якщо у кандидата зараз будуть не найкращі результати, він все одно зможе пройти далі і позмагатися на Національних Іграх. Там вже будемо дивитись, як кандидат прогресує, наскільки сильне має бажання виступати на високому рівні, яка в нього або неї дисципліна».

Безумовним фаворитом серед видів спорту на тестуваннях в Одесі стала стрільба з лука та веслування на тренажерах, кожен з яких спробували по 15 учасників.

У тестуваннях взяв участь член резервного складу національної збірної України з Ігор Нескорених 2017 року Павло Стрюк: «Ігри Нескорених — це хороший проект, щоб зібратись і активно включитись в тренування».

Після Львова та Одеси завершальний і найбільш численний етап спортивних тестувань прийматиме Київ — випробування в столиці пройдуть 24 березня. Протягом 12–13 травня тут також відбудуться Національні Ігри Нескорених, за результатами яких буде визначено остаточний склад збірної України з 15 учасників, які змагатимуться восени цього року на Invictus Games в австралійському Сіднеї.

______________________________________________________________________

ІГРИ НЕСКОРЕНИХ (англ. Invictus Games) — міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службового обов’язку, засновані Принцом Гаррі.

Слово Invictus означає «незламний» або «нескорений» і уособлює стійкість чоловіків та жінок, які зазнали серйозних поранень, однак знайшли в собі сили до нових звершень. Перші Ігри відбулися 2014 року в Лондоні та стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламною є їхня воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри в Орландо, 2017 року ігри пройшли в Торонто, а вже 2018 року військові спортсмени вчетверте зустрінуться в Сіднеї.

Історія Ігор Нескорених в Україні розпочалася з ініціативи агенцій StratCom Ukraine та Pepelatz Production, які виступили з пропозицією участі збірної України в Invictus Games 2017 року, а згодом об’єднали навколо цієї ідеї представників уряду та громадського суспільства в Україні та Канаді.

До організаційного комітету Ігор Нескорених в Україні входять Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна гвардія України, Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство соціальної політики України, Міністерство закордонних справ, Міністерство інформаційної політики України, Адміністрація президента України, Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ, які опікуються стратегічними та організаційними питаннями, а також контролюють процес підготовки збірної.

Офіційна сторінка Ігор Нескорених в Україні: https://invictusgames.in.ua/


Слідкуйте за новинами Ігор Нескорених та підготовкою української збірної в соціальних мережах:
Facebook, Twitter, Instagram, YouTube