Американські правозахисники засудили блокування українців у Facebook


facebook

 

ПЕН-центр США засудив блокування та вилучення постів українських та російських користувачів у мережі Facebook, котрі критикують та виступають проти режиму Путіна, і закликає відновити весь заблокований контент.

“Усі особи мають право вільно висловлювати свою думку через цифрові медіа, і це право має бути відновлене для всіх користувачів “Фейсбук”, яких це торкнулося”, – зазначає спільнота, опираючись на свої стандарти. Про це йдеться у заяві, отриманій Громадським радіо.

Журналісти, активісти, блогери та художники, що є учасниками американського ПЕН-центру, а також український ПЕН-клуб підписали петицію, котра закликає соціальну мережу зупинити політично мотивоване блокування облікових записів.

“У якості платформи для свободи слова Фейсбук є важливим для активістів, коли допустимий вміст видаляється з політичних причин, тоді вільні права вираження думок під загрозою”, – йдеться у заяві.

З повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що за останні місяці неодноразово блокувалися профілі відомих одеських користувачів Олександра Ройтбурда, Олени Балаби, Олени Добровольської, Олександра Коваленка (Злой Одессит) та інших.