Битва за серця. З 1 травня лікувати інфаркт будуть безкоштовно найсучаснішими методами


Viacheslav poliasny

Одеса, 27 квітня 2015 – В’ячеслав Полясний, начальник управління охорони здоров’я ОДА презентував на брифінгу проект «Стентування заради життя».

В’ячеслав Полясний розповів про новий обласний проект, який передбачає надання безкоштовної медичної допомоги всім хворим на гострий інфаркт міокарда. Він унікальний насамперед тим, що він безкоштовний. В умовах відсутності фінансів реалізувати такий проект було дуже складно, але з ініціативи голови Одеської обласної адміністрації Ігоря Палиці, за рахунок медичної субвенції, вдалося це зробити.

За словами В’ячеслава Полясного, передбачено понад 20 млн грн для надання медичної допомоги цій категорії хворих. Щороку від інфаркту страждають в області приблизно 2,5 тисячі осіб. З них 300 помирає, не дочекавшись першого контакту з медичним працівником. Стільки ж приблизно гине в лікувальних установах. І велика кількість людей залишається інвалідами. Це, в основному, люди активного працездатного віку 45-65 років, як правило, чоловіки.

В’ячеслав Полясний розповів, що в усьому світі ця проблема вирішується за рахунок активної медичної допомоги. Тут важливий швидкий приїзд швидкої, активний лікарський супровід, коронарографія (дослідження стану судин серця), стентування. Все це робиться з метою мінімізувати згубний вплив цієї хвороби на м’яз серця, не допустити розвиток некрозу, мінімізувати зону ураження, щоб людина якомога в більш короткі терміни міг приступити до активного життя, і його соціальні втрати були б мінімальні.

Проект передбачає роботу за чіткою схемою, якщо у хворого стався гострий інфаркт міокарда. Це європейський, американський стандарт, який передбачає протягом двох годин після звернення хворого до медпрацівників, приїзд швидкої допомоги, супровід його до лікувального закладу, проведення там всіх необхідних клінічних процедур, оперативне малоінвазивне втручання – стентування, коли ставиться певний протез в посудину, який забезпечує адекватний проток крові в серцевих судинах і дозволяє людині через 2-3 дні відновитися з мінімальними втратами, пройти реабілітацію і незабаром приступити до своєї звичайної діяльності.

В’ячеслав Полясний зазначив, що проект передбачає повне безкоштовне забезпечення всіма необхідними ліками на всіх етапах надання медичної допомоги: приїзд швидкої, лікарський супровід, перебування в приймальному покої, реанімації. Все це фінансується за рахунок бюджету.

За словами чиновника, лікування кожного пацієнта за проектом буде обходитися державі в районі двох тисяч доларів, проте, лікування таких хворих буде проводитися повністю за рахунок бюджету.

В’ячеслав Полясний назвав перші ознаки інфаркту міокарда, а саме – біль в області серця, біль, що віддає в плече, під лопатку. У цьому випадку люди повинні викликати швидку і не боятися. Невідкладна швидко приїде, надасть швидку допомогу і відвезе в обласну клінічну лікарню.

За прогнозами медиків, проект дозволить знизити смертність від цієї важкої недуги з 20% до 3%, зменшити інвалідизацію. Одеська область просуває європейський стандарт надання медичної допомоги при цій патології.

За словами В’ячеслава Полясного, майже всі хворі зараз після інфаркту стають інвалідами 2 і 3 групи. Проект дозволить знизити інвалідизацію в 2 або 3 рази.

В області є кадри, бажання, обладнання для боротьби з інфарктом, і ось, нарешті, надана можливість профінансувати цей проект. Раніше багато пацієнтів відмовлялися лягати в лікарню і робити операцію через високу вартість лікування. З 1 травня лікувати інфаркт будуть повністю безкоштовно і найсучаснішими методами.

Для віддалених районів буде працювати програма тромболезіса, це введення спеціальних препаратів, які сприяють поліпшенню прохідності кровоносних судин серця. Також, за словами В’ячеслава Полясного, є перспективи до осені створити подібний центр в Ізмаїлі, щоб надавати допомогу населенню Бессарабії.