Максим Чайка: українець, одесит, націоналіст. Марш пам’яті 17 квітня


konstantin vasilets

Одеса, 15 квітня 2015 – Костянтин Василець, організатор маршу, заступник голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» з загальних питань, розповів на брифінгу про майбутній марш пам’яті Максима Чайки.

17 квітня 2015, у 6-у річницю з дня загибелі українського патріота Максима Чайки, в Одесі відбудеться марш на його честь. Ініціатором маршу виступила націоналістична громадськість міста, для якої Максим Чайка став символом боротьби за українську Україну та Одесу.

Марш розпочнеться о 18-00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку і пройде центральними вулицями міста. Всіх учасників організатори просять не використовувати політичну та партійну символіку, на марші вітаються державні і революційні (червоно-чорні) прапори.

Максим Чайка очолював в Одесі об’єднання “Слава і Честь”. Він переорієнтував політичні симпатії одеських футбольних фанатів. Максим був справжнім націоналістом, не говорив, що від нього хотіли почути, а говорив правду, навіть якщо вона не була красивою і зручною.

ВО “Свобода” щороку намагається вшанувати пам’ять Максима Чайки різними акціями. Раніше їм завжди намагалися перешкодити проросійські сили: партії «Батьківщина», КПУ, ПСПУ, так звані “Антифа”. Один з підозрюваних у вбивстві Максима Чайки, Андрій Довгань, член «Антифа» ховається вже багато років в Росії. Міліція та СБУ досі не поінформували громадськість про результати розслідування вбивства українського патріота.

Є всі підстави вважати причетним до вбивства Максима Чайки лідера партії “Родина” Ігоря Маркова. Але він зараз також переховується в Росії, хоча його партія продовжує свою антиукраїнську діяльність, має свою фракцію в міськраді.

Свого часу “Свобода” видала книгу пам’яті Максима. Було б непогано перевидати її, тому що тираж був маленький, але поки такої можливості немає, тому що всі фінансові ресурси спрямовуються на фронт, на підтримку бійців. Коли війна закінчиться,активісти планують видати її великим накладом і з гарним оформленням.

Констянтин Василець вважає, що вбивство одесита Максима Чайки стало наслідком бездіяльності тодішньої центральної та місцевої влади, правоохоронних органів на прояви українофобії, яка мала організований характер.