Міська влада душить підприємців, вимагаючи хабар за продовження договорів оренди


Inna_Kravchuk&Ko

Одеса, 24 лютого 2015 – Інна Кравчук, керівник громадської організації «Рада підприємців Одеси» та підприємці міста, розповіли на брифінгу про корупцію в міському управлінні торгівлі.

За словами Інни Кравчук, «Рада підприємців» захищає тільки чесних сумлінних підприємців, які не мають заборгованості перед державою і ведуть свій бізнес чесно.

Тільки минулого року місто втратило 15 тисяч підприємців через кризу в країні. А разом з ними і робочі місця для одеситів, і податкові відрахування. Здавалося б, місцева влада повинна в такій ситуації всіляко допомагати малому і середньому бізнесу. Але складається враження, що всі, хто зараз при владі, знаходяться там останній день і хочуть наостанок урвати побільше, не замислюючись.

Громадськості Одеси вдалося домогтися відставки корумпованого колишнього начальника управління торгівлі, звільнення ще одного одіозного співробітника цієї організації. Але в підсумку так нічого і не змінилося.

Зараз, за ​​словами Інни Кравчук, перед підприємцями Одеси виникла проблема продовження договорів оренди. Навіть у сумлінних, у яких немає боргів перед бюджетом і документація в повному порядку, вимагають одну тисячу доларів. Без хабара не можна пройти всі інстанції. Малий бізнес не повинен мати особливих контактів з владою. Все має вирішуватися через єдине вікно. Як вже реалізовано в Іллічівську.

Поліна Стояло, підприємець, розповіла, що зараз в країні йде війна, її чоловік захищає нашу батьківщину в зоні АТО. І поки він воює за нашу свободу, вона змушена боротися з чиновниками, які 3 місяці штовхають її з кабінету в кабінет, вимагаючи хабар.

Підприємець Ірина Логачевская розповіла, що в торговій палаті назвали таку суму за продовження оренди, що підняти її просто неможливо. Маса підприємств закривається, але чиновники нічого не роблять, щоб допомогти, їм абсолютно байдужа доля підприємців.

Ірина Соловйова, ще один одеський підприємець, каже, що у неї в порядку всі статутні документи. Є багато підприємців, які хочуть працювати чесно. У них тільки одне прохання до влади: якщо вони нічим не допомагають бізнесу, то нехай хоча б не заважають. У неї на утриманні двоє дітей. Її податкові відрахування дають пенсію декільком пенсіонерам. Все, що їй потрібно для продовження бізнесу – продовжити договір оренди. Але влада навіть цього не хоче робити.

Інна Кравчук розповіла, що зараз ситуація у малого та середнього бізнесу катастрофічна. Наполовину працює 7 кілометр, великий бізнес виїжджає за кордон, малий бізнес на межі виживання. Рада підприємців у цій ситуації отримала підтримку 5 політичних партій і візьме участь у координаційній раді громадських організацій міста, щоб усім разом поламати корупційну схему в міському управлінні торгівлі.

Ірина Самойлюк, підприємець, розповіла, що корупційні схеми реалізує не лише управління торгівлі, але управління архітектури міської ради. Їй вдалося пройти перший етап в управлінні торгівлі, але справа набула ускладнень в управлінні архітектури. Тому підприємці вимагають від місцевої влади безкоштовно продовжити договір оренди.

Інна Кравчук розповіла, що зараз ринок «7 кілометр» на межі закриття. Кожен третій контейнер вже не працює. Багато підприємців виходять на роботу 1 раз на тиждень, адже мало гуртових покупців. Раніше хабар в управління торгівлі становив 1,5 тисячі доларів, тепер – 1000, але з урахуванням зростання курсу долара ця сума стала абсолютно непідйомною. Рік тому курс був 8 грн / дол, зараз 30. Одеські підприємці мають намір навести порядок у сфері продовження договорів оренди.Спочатку вони підуть на зустріч до мера Одеси Геннадія Труханова, у п’ятницю планують акцію протесту перед міською радою.