Морські трамваї. В Одесі відродять водний громадський транспорт


karpenko nyrko

Одеса, 28 квітня 2015 – Ігор Карпенко, представник НВО «Стапель», Арнольд Нирко, представник «Української асоціації захисту моря», провели брифінг на тему: «Проект відновлення морського трамвая в межах Великої Одеси».

Арнольд Нирко розповів, що «Українська асоціація захисту моря» звернулася до уряду України з пропозицією підтримати ідею відродження в Одесі морських трамваїв, а також будівництва берегової інфраструктури для них і для нового пасажирського флоту. Уряд пішов назустріч. Створена ділова рада Україна-Грузія. Один з етапів всього проекту – будівництво таких же споруд в Грузії – в місті Батумі.

В Одесі відроджувати морський трамвай та його інфраструктури взялася компанія «Стапель».

Ігор Карпенко розповів, що науково-технічна організація «Стапель» береться відновити траверси і побудувати порт-пункти. Ця програма ініційована містом і підтримується ним. Кожен порт-пункт обійдеться в суму від 300 тис дол до 1,5 млн. Це дуже дорого. Цього року Євросоюз виділив кошти на будівництво трьох таких порт-пунктів: на Ланжероні, в Аркадії, і на 16 станції Великого Фонтану. Порт-пункти будуть готові до середини червня, після чого запустять наявні катери, і почнуть вивчати питання логістики. Якщо все буде вдало, наступного року з’являться нові порт-пункти і нові катери, які планують взяти в Стамбулі. Ціна квиток планується від 20 до 40 грн – в принципі, дешевше таксі.

Також порт-пункти можуть з’явитися в містах Южний і Іллічівськ. Причому, в Южному причал може бути побудований вже цього року.

Уже підготовлено ряд катерів для морського трамвая. Вони будуть заходити з Морвокзалу на Ланжерон, в Аркадію, на 16-у станцію Великого Фонтану. Для цього будуть розташовані тимчасові плавучі причали.

Зараз ведуться підготовчі роботи з установки причалів. Причали на понтонах будуть виставлені 15 червня, і тоді вже буде функціонувати морський трамвай.

Організатори розуміють, що ні про яку економічну вигоду в цьому році говорити не доводиться. Це пілотний проект, трамвайчик запустять для того, щоб зрозуміти куди рухатися далі. Морський трамвай – один з елементів транспортної інфраструктури. Це не просто транспорт, але ще й відпочинок на воді.