Найчастіше бійці отримують осколкові поранення, а не кульові


gospital

Одеса, 2 березня 2015 – Володимир Майданюк, полковник медичної служби, начальник Одеського військового госпіталю та Оксана Кальчук, підполковник медичної служби, начальник Одеського клінічного госпіталю Держприкордонслужби України, провели брифінг на тему: «Ситуація з лікуванням поранених і хворих бійців в Одесі»

З моменту початку бойових дій через госпіталь пройшло більше двох тисяч бійців, було проведено 365 операцій, прооперовано 325 бійців. Зараз в лікувальному закладі залишаються 35 поранених. Госпіталь прикордонників надав допомогу 75 пораненим бійцям. Всі вже виписані, крім одного, який перебуває на повторному лікуванні.

Як розповів Володимир Майданюк, 60% поранень на фронті – це кінцівки, далі йдуть поранення голови, шиї, грудної клітки і живота. Бійці одягнені в каски і бронежилети. Відповідно захищені голова, грудна клітка і живіт. Зараз з’явилися бронежилети з комірами, які захищають і шию.

Поранення в основному мінно-вибуховими скалками.

У госпіталі є все необхідне обладнання і медичні препарати для надання допомоги і лікування поранених. Дуже велику допомогу надають волонтери. Торік вони передали в госпіталь медикаментів та апаратури на 18,5 млн грн, 2 сучасних рентгенівських апарата по 1,5 млн грн кожен і апарат для виявлення і лікування пошкоджень від куль і скалків. Вже цього року від волонтерів надійшло в госпіталь допомоги на 2,8 млн грн. Гроші ці зовсім не зайві, адже є антибіотики, один флакон яких коштує близько трьох тисяч грн, і вони життєво необхідні. Один поранений переніс 5 операцій. Без допомоги волонтерів витягнути його не змогли б.

Зараз, за ​​словами начальника госпіталю, змінилася картина надходжень бійців на лікування. Влітку була страшна війна, поранені надходили в тяжкому стані. Зараз більше надходять хворі для повторного лікування та подальшої реабілітації.

Зараз багато хворих бійців з радикулітами, застудами, пневмоніями. Госпіталь розширив психіатричне відділення, тому що зараз багато хворих з контузіями і пошкодженнями психіки. У лікуванні таких хворих активно допомагають психіатри та психологи з інших регіонів. На лікування в санаторії відправлено 79 поранених бійців, які лікувалися в госпіталі.

У госпіталі для волонтерів виділено окреме приміщення, де вони організують чергування і приймають людей. Але були і непорядні волонтери, які продавали на території госпіталю пиріжки, приносили спиртне. Все це вже припинено. За кожним відділенням закріплений волонтер, який знайомий з медичним персоналом відділення. Проблема взаємодії з волонтерами знята і ситуація нормалізувалася.

Оксана Кольчук розповіла, що на придбання нового реанімобіля для госпіталю прикордонників волонтери зібрали 230 тисяч грн, яких не вистачило на нову машину. Тому був куплений автомобіль, придатний для переобладнання в якості реанімобіля. Зараз закінчується закупівля обладнання і скоро почнеться його монтаж в автомобіль.

У Маріуполі та інших містах по лінії поділу, працюють бригади військових хірургів. У тому числі і 5 бригад з Одеси. Крім того одеськими військовими медиками укомплектований виїзний 61 госпіталь в Запорізькій області. Така виїзна робота потрібна для того, щоб надавати якісну допомогу пораненим прямо на місці. Приймають вони і цивільних хворих. На базі госпіталю працює 7 кафедр медичного університету. Професори консультують, лікують і оперують поранених. У госпіталя хороша взаємодія з міськими та обласними медичними закладами.

У 2007 році закрили військові кафедри у медичних ВНЗ. А саме там готували фахівців з військово-польової хірургії та терапії. Заняття проводилися з лікування бойової хірургічної травми. Зараз є рішення президента про те, щоб відновити кафедри та факультативи з військово-медичної підготовки.

У госпіталі лікувалися представники всіх бойових структур і навіть лікувалися поранені сепаратисти.

В Україні зараз багатьох поранених доставляють в госпіталі за допомогою санітарної авіації. Армія має зараз 4 медичних вертольота і один літак АН-26 «Віта».

На першому етапі евакуація поранених проходила тільки авіацією. Зараз 80% евакуації проходить автотранспортом.