Одесити самостійно приводять до ладу бомбосховища


Julia Ollo

Одеса, 10 лютого 2015 – Юлія Олло, організатор акції-суботника з прибирання бомбосховищ, розповіла на брифінгу про цю ініціативу.

Найближчий суботник відбудеться в суботу 14 лютого. Місце і час його проведення можна дізнатися на сторінці ініціативи в соціальній мережі Фейсбук. Для цього треба в рядку пошуку мережі набрати запит «Бомбосховища Одеси». Швидше за все, це буде приміщення в центрі міста або на Французькому бульварі.

Юлія Олло сподівається, що одесити підхоплять ініціативу і організують прибирання бомбосховищ у своїх районах. Дізнатися їх адреси та отримати доступ туди можна в районних адміністраціях Одеси.

Перший суботник пройшов добре. Більше того, комунальні служби не залишилися осторонь і допомогли волонтерам. У підсумку, прибрати приміщення на вул. Суднобудівній, 13 вийшло дуже швидко, хоча спочатку волонтери припускали, що прибирати будуть весь день. Це бомбосховище тепер вільне і сухе. Залишилося побілити стіни, відновити санвузол, встановити умивальник. Волонтери під час прибирання звільнили додатковий вихід-лаз. Є антирадіаційна система, система фільтрації та очищення повітря – все працює. Вмістити приміщення може до 80 осіб.

Ініціатива народилася, коли мешканці будинку, в якому живе Юлія, вирішили привести в лад найближче до будинку бомбосховище. Була створена подія у Фейсбуці, з’явилися охочі приєднатися до участі в суботниках.

Поки не всі бомбосховища вільні для доступу. Багато самовільно захоплені приватними особами або організаціями. Але волонтери знають, що в кінці року було прибрано кілька приміщень. У суботу можна знайти годину-дві  і звільнити бомбосховища від сміття.

Немає нічого неможливого, потрібно просто збиратися і робити, треба самим забезпечувати своє сьогодення і майбутнє, не дай Боже, якщо почнуться обстріли.