Російські зірки твердять у себе «кримнаш», а в Одесі потайки допомагають українській армії


irina angelova

Ірина Ангелова, рестораторка, яка допомагає армії і українському патріотичному руху, розповіла на брифінгу про те, як одеський бізнес підтримує армію і виживає в кризу.

Ірина Ангелова розповіла, що якщо судити за обсягами вантажів з допомогою солдатам, які відправляються з Одеси в зону проведення АТО, то допомагають армії багато.

Коли почалися події на Майдані, Ірині довелося зробити вибір, на чий бік стати. Вона вибрала бік тієї країни, в якій живе. І коли рік тому в України відбирали Крим, Ірина Ангелова гостро це переживала і відчувала, наскільки те, що відбувається, несправедливо. І тепер теж вона воліє бути на боці справедливості. Справедливість на боці України. Тому вона і стала допомагати армії, не дивлячись на те, що ресторанний бізнес зараз не в кращому стані. Ресторани закриваються масово, тому що людям зараз не до розваг.

Хтось жертвує гроші. А Ірина Ангелова, разом з волонтером Далією Северин, почала з того, що стала збирати для армії шкарпетки і білизну. У кафе відкрився волонтерський центр. Але з часом його масштаби настільки виросли, що місця стало не вистачати та волонтери переїхали в інше місце.

А ресторан Ірини Ангелова почав співпрацювати з іншою волонтерської організацією, що знаходиться по сусідству – Радою Громадської безпеки. У ресторані стали готувати для армії смачну їжу, щоб урізноманітнити солдатський раціон. Сам заклад став місцем збору патріотично налаштованих одеситів і гостей Одеси. Матеріальна і моральна допомога не припиняється, не дивлячись на всю складність ситуації в країні.

Вся ця діяльність на підтримку української державності призвела до того, що кафе було заміновано тими, кому така любов до України не подобається. За словами Ірини Ангелової, перед цим їм ніхто не погрожував, що не завадило ворогам повісити на двері ресторану пакет, в якому був вибуховий пристрій. Завдяки випадковості його вчасно виявили і викликали вибухотехніків. Терористи не встигли привести бомбу в дію.

І хоча погроз не було, але були передчуття, адже заклад сім’ї Ангелових – місце, де висить український прапор. А для багатьох це фетиш, що приводить у лють. Ці люди вважають, що всі, хто виявляє український патріотизм – це крайні праві і реакціонери. Але, впевнена рестораторка, дивитися треба на вчинки, а не на символи. Вона не зробила в житті нічого, за що її треба було б убити. Її дуже втішило, що після події всі співробітники прийшли на роботу, не дивлячись на протести рідних. А запланований концерт в приміщенні ресторану теж відбувся, причому пройшов він при повному залі.

Ірина Ангелова каже, що країна сильно змінилася за цей рік. Колись у неї забирали бізнес, ій ніхто не допоміг. Але тепер все інакше. Вона впевнена і переконалася, що зараз є багато людей, готових прийти до неї на допомогу. Це і громадські активісти, і прості одесити.

Ірина Ангелова особисто знайома з багатьма російськими знаменитостями. За її словами, більшість з них прекрасно розуміють, що відбувається між нашими двома країнами. І навіть ті, хто публічно виступає за «кримнаш», в особистому листуванні пишуть їй зовсім інше. І пояснюють, що не можуть публічно висловити свою думку, інакше піддадуться цькуванню у своїй країні. Деякі навіть передають потайки гроші на допомогу Україні.

Але, така атмосфера всередині Росії вже почала призводити до того, що люди, в тому числі й успішні, починають залишати цю країну. Таке спілкування дозволяє відновлювати контакти, які всіма силами руйнує російська влада. Відновлюємо відносини через їжу, спілкування. Адже зберегти стосунки і залишитися людьми надзвичайно важливо.

А ось настрої в бізнесі через зростання курсу долара майже панічні. Купівельна спроможність населення падає. Весь прибуток йде на відшкодування зростання курсу долара. Єдиний вихід в ресторанній сфері, який бачить рестораторка – товарозаміщення, перехід на вітчизняні продукти.

Але те, що відбувається – не привід кидати все і панікувати, навпаки варто всіма силами виправляти ситуацію. Ірина Ангелова каже, що аби отримати плюс, треба перекреслити мінус.