Росіянин звернувся до Євросуду з проханням захистити його право на альтернативну цивільну службу


shutterstock_56890252

До Європейського суду з прав людини подано скаргу російського призовника Сергія Холкіна. Він вимагає право проходити альтернативну цивільну службу замість перебування у Збройних силах РФ.

Випадок унікальний, адже це вперше росіянин звертається до Старсбургу зі скаргою на порушення його прав на свободу переконань у зв’язку з відмовою направити його на альтернативну цивільну службу. У Росії Сергію Холкіну загрожує кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби.

Практика розгляду подібних справ з інших країн показує, що ймовірність виграти розгляд у пана Сергія висока. Скаргу “Холкін проти Росії” подала правозахисна організація “Солдатські матері Санкт-Петербургу” 15 травня, у Міжнародний день призовника. За законами Росії право на заміну військової служби цивільною мають люди, віросповідання чи переконання яких не дозволяє брати в руки зброю, а також представники корінних і малочисельних народів, що займаються традиційними промислами.

Приводом до відмови нести службу Сергій Холкін назвав події на сході України, але комісія вирішила, що його пацифістські переконання недостатньо міцні і не суперечать військовій службі.

За матеріалами Коммерсант. RU