Скандал на істфаці ОНУ – результат небажання влади розслідувати і говорити про події 2 травня


serdiuk

Владислав Сердюк, громадський активіст, випускник істфаку ОНУ імені Мечникова, Сергій Дібров, громадський активіст, розповіли на брифінгу про ситуацію, що склалася на історичному факультеті ОНУ імені Мечникова і про те, як вона співвідноситься з останніми подіями в країні.

Владислав Сердюк повідомив, що сам він закінчив істфак в 1993 році. І дуже пишається своїм дипломом.

Саме цей факультет, за його словами, навчав студентів толерантності, поваги до поглядів і думок інших людей. Тому випускники сприймають те, що там зараз відбувається як втручання в їх особисте життя.

Факультет завжди був не тільки кузнею наукових та викладацьких кадрів, там готувалися кадри та ідеологічні. Але, не дивлячись на це, він був і вогнищем вільнодумства. Сам Владислав Сердюк закінчив університет під час розвалу СРСР. Тоді теж багато хто дивився на події по-різному. Але ніколи обурення не переходило у відкриту конфронтацію. Все було в рамках наукових суперечок. Рік тому на істфаці стався розкол. Такий же, як і у всій країні. Наслідком цього стало кілька пригод. Це і підпалив дверей, і побиття викладача Тараса Гончарука, і це остання подія, коли викладач на лекції дав студенту ляпас і обізвав «бандерівської гнидою».

На думку Владислава Сердюка, розібратися в ситуації можуть тільки самі викладачі та студенти, за посередництва ректорату. Треба провести загальні збори, де б усі висловилися. Знайшли конфліктні точки, і визначилися з тим, щоб вести себе гідно.

Владислав Сердюк зазначив, що йому, як члену комісії «2 травня», не подобається версія, висловлена ​​викладачем в інтерв’ю одному виданню, що розбіжності, в тому числі, стосувалися оцінки подій 2 травня 2014 року.

Що стосується проведеного на факультеті анкетування щодо корупції та сепаратистських поглядів, Владислав Сердюк вважає, що студентам не варто перетворюватися в молодь Китаю, яка, свого часу, влаштовувала репресії і завдала сильного удару Китаю і його науці.

Історичний факультет – останнє місце, де треба боротися з корупцією. Багатства там ніколи не було і немає досі. Викладачі факультету не їздять на автомобілях за 50 тис дол, у них немає вілл на узбережжі. Не треба плутати корупцію з люстрацією. Але люстрація для викладачів не передбачена.

В Одесі є вузи, де потрібна боротьба з корупцією у викладацькому середовищі і з сепаратизмом. На факультеті не повинно бути політичного протистояння. Хоча не можна заперечувати і того, що багато студентів та викладачів по-різному дивляться на останні історичні події в країні та місті.

Треба зробити все можливе, щоб тему 2 травня на факультеті не розвивали.

dibrov

Сергій Дібров розповів, що останній інцидент на історичному факультеті ОНУ ім Мечникова показав дві проблеми, які потребують вирішення.

Перша – корупція. Студенти повинні мати можливість передати інформацію стороннім організаціям про неї. Те, що анкетування проходило при декані – зводить нанівець весь ефект анонімності анкетування. Ніякої юридичної сили воно не має і, будемо сподіватися, що воно поліпшить стан, а не стане приводом для “полювання на відьом”.

Друга проблема – це події 2 травня. Це травма, яка ще довго буде впливати на одеситів. Одна з причин конфлікту – розбіжність оцінок тих подій. При цьому ми бачимо, що ніякої офіційної інформації у нас від міліції та СБУ немає. Вакуум інформації заповнився найжахливішими і безглуздими трактуваннями. Тепер буде складніше викорчувати ці міфи. Вони тепер впливають на ситуацію не тільки в місті, а й в країні.

Група «2 травня» збирає картину тих подій, але їх робота не замінить офіційних даних. Ситуація, за словами Сергія Діброва, буде і далі отруювати людські відносини в місті. Типовий приклад – конфлікт на історичному факультеті. До цього викладача, який застосував силу, характеризували як людину спокійну і врівноважену, а студента особисто він бачив уперше в житті, до цього тільки дискутував з ним у фейсбуці.

Погляди викладачів не повинні відображатися на навчальному процесі та відносинах зі студентами. Багато студентів брали участь у тих подіях. І викладачі про це знають. Звичайно, це не привід викладачеві ображати і бити студента, це повністю не узгоджується з викладацькою етикою.

Істфак закінчили люди, що представляють різні боки конфлікту. Так, серед його випускників є представники сепаратистів: Давидченко, Барда, Усатенко, Васильєв, є також Гуцалюк та інші активісти Євромайдану з іншої сторони. Випускники факультету сильно впливають на розвиток ситуації в місті та країні. Тому розвиток ситуації на факультеті треба тримати під контролем.

Владислав Сердюк також додав, що, на його думку, події в Одесі 2 травня і нинішні вибухи ініційовані одними і тими ж людьми. Це одні й ті ж спонсори, організатори та виконавці. У подіях 2 травня активно брало участь Православне козацтво. Багато з цієї організації виїхали на Донбас воювати на одній стороні з сепаратистами. Нещодавно працівники СБУ затримали дві групи терористів, серед них були члени Православного козацтва.