Тепло сприйнятий Одесою фільм про Донецький аеропорт здобув Приз глядацьких симпатій у Польщі


Gdansk_doc_film_2014_sidebar

 

Документальна стрічка “Добровольці Божої чоти” здобула Приз глядацьких симпатій у Гданську на Міжнародному фестивалі документального кіно.

Фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія знятий без фінансової підтримки на волонтерських засадах та демонструє побут, військові дії та інтерв’ю з провідними та рядовими бійцями Добровольчого українського корпусу (ДУК ПС). У березні в Одесі проводили показ стрічки і вона отримала багато схвальних відгуків від одеситів, тому показ продовжили на тиждень.

Кіно хоча і документальне, але побудовано за художніми законами. Фільм не пропаганда, це правда, як вона є. Це одночасно й історичний документ, тому що матеріал знімався в Донецькому аеропорту під час бойових дій. Це історичний документ про оборону аеропорту і він може ще знадобитися історикам і юристам.

 

dobrovolci

Ярослав Попов, Олексій Бик, Леонід Кантер на презентації показу “Добровольців Божої чоти” в ОКМЦ 11 березня 2015 року

 Головний приз кінофестивалю, статуетку «Брама свободи» здобув фільм «Глибокі почуття» польського режисера Яна П. Матушинського. Йому присуджено також премію мера Гданська у розмірі 20 тиясч злотих (майже 120 тис. гривень). Нагадаємо, кінокартина «Глибокі почуття» на 12-му Docudays UA здобула почесний диплом конкурсу Docu/Життя.  У цій роботі режисерові вдалося зафіксувати складні взаємини між двома закоханими людьми й детально змалювати процес реабілітації.

1

Леонід Кантер отримав нагороду. Фото зі сторінки кінофестивалю