Той, хто обстрілював блокпост під Волновахою – вбивця, а не солдат


Alex Dobrozhansky

Одеса, 16 січня 2015 – Олександр Доброжанський, волонтер. Повернувшись із зони АТО, розповів на брифінгу про те, як живе місцеве населення на окупованих терористами територіях.

За його словами всі, хто міг виїхати із зони, де ведуться бойові дії – поїхав. Залишилися пенсіонери, ті, кого щось тримає і відверті вороги. Перебуваючи буквально в пеклі, ці люди все одно не люблять і не полюблять України. Вони злі на всіх, не підтримують нікого. Все українське ненавидять як і колись, але й щодо Росії і Путіна теж ілюзій не мають. Людей, що допомагають українській армії, – одиниці. Вони організують боротьбу на окупованих територіях.

Більшість компаній виїхали з Донецька і Луганська, вивезли персонал. Зараз велика кількість сполучень закрита, хоча багато людей намагаються прорватися, як, наприклад, люди, котрі загинули в автобусі під Волновахою. Більшість змушені переміщатися, щоб отримати пенсії та соціальні виплати. Але, враховуючи ситуацію на фронті, це можна прирівняти до самогубства.

На південних околицях безліч кадировців. Люди виходять з будинків тільки у справах, просто так не гуляють, відчувається напруга. На блокпостах “ДНР” в основному місцеві, але під управлінням російських офіцерів. Помітно, що ті намагаються ввести хоч якусь систему в бандитські формування.