У Придністров’ї затримано опозиційного журналіста


Ischenko

Микола Ільченко, син Сергія Ільченка, затриманого КДБ Придністров’я, Артем Іноземцев, громадський активіст, Олег Хвощевський, голова виконавчого комітету «Союзу придністровців в Україні», провели брифінг на тему: «За що затримали Сергія Ільченко. Що загрожує затриманому журналісту в Придністров’ї ».

Микола Ільченко розповів, що 18 березня представники КДБ Придністров’я заарештували його батька. Його батько – журналіст Сергій Ільченко, один з небагатьох в Придністров’ї, хто пише правду про події в Україні. 21 березня був суд, який пройшов в закритому режимі, нікого на його засідання не пустили. У підсумку Сергію Ільченко було обрано запобіжний захід – два місяці арешту.

Влада невизнаної ПМР звинуватили його в екстремізмі і закликах до повалення влади Придністров’я, закликах почати війну проти Росії. І батько і син Ільченко – обидва громадяни Молдови, опозиціонери в ПМР. Напередодні затримання Сергій Ільченко знімав мітинг у Тирасполі, на якому пенсіонери протестували проти зменшення пенсії на 30%. Співробітники КДБ Придністров’я зажадали видалити все відзняте відео, він не видалив, і його після цього затримали. Зараз йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Inozemtsev

Артем Іноземцев розповів, що арешт Сергія Ільченка – не поодинокий випадок утиску свободи слова в Придністров’ї. Там закриті всі опозиційні сайти, форуми, інформагентства. Його самого підставили таким же способом, як і Ільченко: зламали акаунти в соцмережах і від його імені опублікували заклики до екстремістських дій. Тому варто йому перетнути кордон, як він тут же буде затриманий.

Так само і у Сергія Ільченка, швидше за все зламали його акаунти або користувалися комп’ютером з його квартири, поки він був в Одесі і не мав доступу до інтернету. А тому навіть не підозрював про небезпеку і спокійно приїхав додому.

Артем Іноземцев зазначив, що Ільченка не затримали, а викрали, тому що немає країни ПМР. У в’язницях Придністров’я твориться повне беззаконня. Це не позбавлення волі, а позбавлення життя і здоров’я. Тому що там немає ніякого контролю. Людям дають тільки півхлібини в день.

За 25 років в Придністров’ї не було допущено до затриманих жодного консульського працівника. А там містяться у в’язницях близько тисячі громадян України. Є судді, що виносять такі неконституційні рішення. А потім їх пропускають сюди, до Одеси, відпочивати. Такого не повинно бути.

khvoschevsky

Олег Хвощевський розповів, що є реальні механізми карати таких людей. Всі, хто творять беззаконня щодо громадян України, повинні бути покарані, якщо потрапляють на територію нашої держави. Але поки країна не заступається за своїх громадян. Потрібна лише політична воля.

Якщо через два тижні не випустять Сергія Ільченка, його захисники влаштують на нейтральному мосту між Україною і Придністров’ям акцію протесту. Їм допоможуть журналісти з Молдови. Якщо і це не допоможе, активісти мають намір не пускати і перешкоджати в’їзду в Україну тих, хто обмежує права людини.

Люди їдуть з Придністров’я за їжею, бо тут вона в два рази дешевше. І пенсіонери шикуються в черги на кордоні, інакше їм не вистачить на їжу.