Учні військово-морського ліцею готуються стати елітою українського флоту


 

Litsey

Одеса, 18 грудня 2014 – Сергій Плехун, капітан другого рангу, заступник керівника Військово-морського ліцею ВМС ЗСУ з навчальної частини, розповів на брифінгу про свій навчальний заклад.

Військово-морський ліцей – це навчальний заклад з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Кожного дня в учнів ліцею проводять урок фізкультури. Крім того, є багато спортивних секцій, а також факультативів, пов’язаних з військовою і морською підготовкою.

Ліцей був створений в 2008 році в Севастополі. У 2009 представник президента вручив йому прапор України. 5 років навчальний заклад знаходився в Криму, а після анексії передислокувався в Одесу. Зараз він розташований за адресою Фонтанська дорога, 18, між 5 і 6 станціями Великого Фонтана.

Право вступати до ліцею мають всі юнаки, які не мають медичних протипоказань, закінчили 9 клас, котрі бажають потім вчитися на військових офіцерів.

Для вступу в ліцей треба здати 3 іспити (диктант з української мови, математика та іноземна мова) і залік з фізичної підготовки.

Заклад закритий, доба для дітей чітко розписана, вони 24 години перебувають під наглядом вихователів. Вчителі всі досвідчені, більшість приїхали з Севастополя.

Діти поділені на взводи, якими керують кадрові офіцери. На допомогу командиру взводу виділяються викладачі-методисти, частіше це відставні офіцери.

Багато чого з майна ліцею залишилося в Севастополі, тому навчальному закладу сильно допомогли в його відновленні міський голова Одеси Геннадій Труханов та бізнесмени-меценати.

Людмила Коломієць, викладач, розповіла, що в ліцеї навчаються діти з усієї України. Педагогічний склад ліцею вдячний батькам, які не побоялися довірити в такий важкий час своїх дітей колективу ліцею. Він докладає максимум зусиль, щоб виправдати цю довіру, робота викладачів мотивує їх на кінцевий результат.

У ліцеї хлопці вчаться жити в колективі, вони навчаються, працюють, самі себе обслуговують. 24 години знаходяться під наглядом. Командири і вихователі піклуються про них, і роблять усе, щоб діти виросли хорошими людьми, справжніми патріотами України. Персонал училища працює наднормово, розуміє, що їм довірили дітей і довіру це треба виправдати.

Учні ліцею – майбутня еліта української армії і флоту. Тому так боляче в ліцеї сприймаються розмови про перетворення флоту на флотилію. Викладачі та ліцеїсти вірять, що Україна буде могутньою державою з потужним флотом, на якому будуть гідно служити наші хлопці.

Ліцеїст Вадим Трипільський з Сумщини розповів, що він мріяв з дитинства служити батьківщині, ходити в море на кораблях. У ліцеї хороший викладацький склад, багато факультативів у різних напрямках. Ліцей дає можливість зрозуміти, що таке морська справа, виховує впевненість у собі.

В’ячеслав Денейчук, теж учень в ліцеї, розповів, що з дитинства любив дивитися фільми про моряків. Коли йому виповнилося 14 років, він вирішив вступити до ліцею. Вчитися йому в ньому дуже подобається, викладачі тут краще ніж у школі.

Василь Борисюк, старшина першої статті в ліцеї, розповів, що його дід був моряком, розповідав йому різні морські історії. Про ліцей він дізнався з інтернету. Ліцей – це один великий іспит, де можна перевірити чи готовий ти до служби. Для себе Василь уже зрозумів, що він готовий і тепер збирається вступати у військово-морську академію. Людмила Коломієць додала, що Василь Борисюк свідомо залишив Севастополь, він знав, що хоче служити Україні, і таких хлопців у них весь 4 взвод.

Сергій Плехун розповів, що ліцеїсти після закінчення навчання подають документи до військових вищих навчальних закладів. У них є таке поняття, як цільовий набір. Тому якщо ліцеїст успішно складає ЗНО, він без проблем потрапляє у військовий вуз.

Практику учні ліцею проходять на навчальному катері «Сміла». Зараз на першому курсі навчаються 52 ліцеїста (10 клас), і 22 на другому (11 клас). 17 другокурсників переїхали разом з ліцеєм із Севастополя, ще 5 хлопців – з Луганської та Донецької областей. Викладачі проживають зараз на знімних квартирах і мріють про гуртожиток. У 2015 набір в ліцей буде збільшений до 100 чоловік.