В одеській воді гепатиту немає


ekaterina voliansky

Одеса, 23 березня 2015 – Катерина Волянська, завідуюча санітарно-гігієнічним відділом головного управління державної санітарно-епідемічної служби в Одеській області, та Анатолій Поліщук, завідувач лабораторією ВАТ «Інфоксводоканал», спростували чутки про наявність в одеській водопровідній воді вірусу гепатиту.

Катерина Волянська розповіла, що неправдива інформація продовжує поширюватися вже в масштабах країни. Але ніяких фактів того, що у воді, яка подається населенню Одеси та області, є збудники інфекційних захворювань немає. Водозабірна станція «Дністер» працює в звичайному режимі. Вода повністю відповідає ГОСТу.

Ситуація з інфекційними захворюваннями в Одеській області стабільна. Кількість хворих на гострі кишкові інфекції минулого тижня зменшилася на 7%, на позаминулому тижні зменшення становило 14%. Випадки гепатиту поодинокі, їх статистика нічим не відрізняється від даних минулих років.

Кожен день Одеська облСЕС бере не менше 10 проб води в Одесі.

anatoly polischuk

Анатолій Поліщук розповів, що у його підприємства є дві лабораторії. Перша контролює воду в точці водозабору і на виході після знезараження. За добу береться близько 40 проб води. Лабораторія працює цілодобово і без вихідних.

Друга лабораторія розташована безпосередньо в Одесі. Вона проводить в день близько 20 аналізів. Проби беруться в районі скупчення дитячих садків і шкіл. На сьогодні ніяких вірусних забруднень у водопровідній воді не виявлено.

Бюветна вода від водопровідної відрізняється наявністю солей жорсткості. Норма становить 7 ммоль / літр. В Одесі у водопровідній воді цей показник коливається в межах від 3 до 5,5 ммоль / літр. Але наявність нальоту на посуді або в чайнику не означає, що вода погана, це солі жорсткості, які є в природній воді.

Для знезараження води зараз використовують гіпохлорид натрію, який прийшов на зміну хлору. Його пари, як і хлору, випаровуються в атмосферу. До переваг цієї речовини можна віднести те, що у нього є післядія знезаражувального ефекту, навіть після того, як воно повністю випарується, вода не піддається зараженню ще якийсь час, досить, щоб потрапити до споживачів. Анатолій Поліщук зазначив, що процедура знезараження робить воду стерильною, це живий організм і такою вона потрапить до одеситів. Вода знезаражується цілодобово в однаковому режимі.