Вибори у Білорусі не мають інтриги


11070753_505896019559219_3309126565804108794_n

Юлія Слуцая (“BELARUS IN FOCUS”) та Павел Морозау (білоруський художник-карикатурист) розповіли про майбутні вибори у Білорусі та можливість зміни політичної ситуації.

Політична ситуація за двадцять років у Білорусі не змінилася і з виборами навряд зміниться. Але суспільство змінилося під впливом подій в Україні. Про це свідчить нещодавне опитування, проведене у Білорусі. Результати продемонстрували, що російська пропаганда поглинається необмеженими об’ємами завдяки телебаченню.

Насправді після розпаду СРСР не створювалися державні канали, а лише змінилися назви, наприклад, УНТ замість ОРТ. Білоруський канал у країні лише один, всі інші – російські.

Після анексії Криму та початку війни на Донбасі, почалась жахлива російська пропаганда у білоруській державі, але, не зважаючи на потужний тиск від Росії на сприйняття подій в Україні, суспільство переломилося. З’явилося 30% думаючих і свідомих громадян, 60% – це все ті ж люди, для яких авторитет Лукашенка стовідсотковий.

Ці 30% – це чудо, тому що українське та білоруське суспільство докорінно різне. З роспадом СРСР в Україні не заважали розвиватися активній спільноті, влада займалася своїми справами та не зважала на настрої в країні, у Білорусі ж будь-які прояви активності відразу пересікалися та жорстко каралися. Але цих 30% поки замало для того, щоб докорінно змінити ситуацію.

У листопаді 2015 року відбудуться вибори президента у Білорусі, але правильніше буде використовувати термін “переукріплення”. Лукашенко панує з 1994 року, варто зауважити, що він старанно вчився на посаді і правильно вів політику політичного виживання, тому за 20 років досяг такого результату.

З початком агресії Росії Захід змінив своє ставлення до президента Білорусі, тепер є інший диктатор – Путін. Тому нема навіть тіні сумніву, що Лукашенко знову переможе на виборах, адже має підтримку європейських країн.

Фото: lvivmediaforum