Володимир Гройсман не очікує масових протестів через високі тарифи


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поспілкувався з регіональними ЗМІ, відповідаючи на гострі питання журналістів. Зокрема, Гройсман відзвітував, що Україна не закуповує вугілля в терористів, масових протестів через високі тарифи він не очікує й сподівається, що в нашій країні нарешті з’явиться ринок газу. Детальніше – в матеріалах ОКМЦ.
Так, на запитання про газові оборудки на місцевому рівні, коли оминаючи закон про ринок газу, який вступив у силу в жовтні минулого року й вимагає демонополізувати місцевий ринок газу, власники так званих облгазів терміново зареєстрували нові компанії, які знаходяться за тим ж юридичними адресами, що і старі, імітуючи створення дійсно ринкової економіки (ОКМЦ писав про цю схему ще навесні), Володимир Гройсман відповів наступне:
– Ми ухвалили той закон про ринок газу, коли я ще був головою Верховної Ради України. Він насправді є дуже європейським і правильним. 1 липня 2016 року, тобто зараз уряд ухвалив рішення про розподіл компаній «Нафтогаз» на торгівлю газом, зберігання та транспортування, що зробить абсолютно незалежним вход у транспортну систему. Розвиток закону про ринок газу, я маю надію, що законодавство буде ухвалене в вересні-жовтні в Парламенті, й ці питання будуть вирішуватися. У принципі, ми йдемо у графіку. Хотілося б звісно, прийняти все раніше.

groysman

Володимир Гройсман. Фото з відкритих джерел

Також Володимир Гройсман прокоментував численні журналістські розслідування, які доводять, що Україна купує вугілля з окупованих територій, тим самим підтримуючи терористів. Окремо прем’єр прокоментував скандальне відео з міністром енергетики й вугільної промисловості Ігорем Насаліком, на якому він веде перемовини з представником «ДНР» у окупованому Донецьку:
– Стосовно відео, то по його [Насаліка – ред.] свідченням це був 15-й рік, питання вивільнення заручників. Я вчора звернувся до Служби безпеки України, щоб вони перевірили цю інформацію. Далі я зможу прокоментувати її більш чітко. Що стосується вугілля, то жодної гривні не перераховується на непідконтрольні території. Практично ми маємо закуповувати тільки вугілля, яке є зрозумілого походження і не має відношення до будь-яких терористичних речей.

Відоме відео, оприлюднено телеканалом “1+1″
Коментуючи прийняті на місцевому рівні мораторії на підвищення комунальних послуг, Володимир Гройсман підкреслив, що з боку місцевих рад це є популізмом, адже ці мораторії не мають жодної юридичної сили:
– Ці рішення є просто декларація, вони не мають під собою жодної юридичної сили. Є політикани, які просто хочуть запустити інформаційну кампанію проти тарифів.
Володимир Гройсман також розповів, звідки береться ринкова ціна на газ:
– У нас зараз є німецька біржа, де торгується газ, там є ціна. Фактично ця ціна, плюс транспорт і розподіл, виходить ціна, яка є в Україні. Але уряд установив гранічну ціну. Вона може бути меншою, але не більше 6879 гривень. Як тільки з’явиться можливість опустити ціну, ми зразу це зробимо. Тому що це ринок, а не контракт, який підписав прем’єр-міністр і поставив там ціну 450 доларів.

1445512846_tarify1

“Тарифний Майдан”. Фото з відкритих джерел

Чи будуть знижені тарифи, якщо населення продовжить протестувати, Гройсман запевнив, що масових протестів не очікує, більш того зараз їх інспірують певні політичні сили, а реальних підстав для протестів нема:
Протести можуть бути тільки штучно створені. Тому що коли ви отримаєте платіжку, ви побачити, скільки реально коштує газ. Ви знаєте, що з 1 травня газ подешевшав? Він коштував 7200, став 6879 гривень. Зараз він подешевшав на 300 гривень. Але для теплокомуненерго він звісно піднявся через єдину ціну. Коли ви отримаєте платіжку, а ми розраховуємо на всю Україну – це й вчителі, лікарі, пенсіонери, ви побачити, скільки реально коштує газ і скільки вам за нього треба буде заплатити. Чим вища ціна, тим більше шансів отримати субсидію. В минулому році люди платили не більше 12% свого сукупного доходу, 88% компенсувала держава. Але при цьому компенсувала тому, хто потребував цього. Тому не повинно бути ніяких протестів.

Оставьте комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Достигнут лимит времени. Пожалуйста, введите CAPTCHA снова.