Якщо військовий флот переведуть з Одеси – це буде зрада моряків


 

solonenko&syvak

 

Одеса, 8 грудня 2014 – Олена Солоніна, Олександр Сивак, члени робочої групи Комітету з відновлення та розвитку ВМС при Громадській спілці “Асоціації волонтерів України”, розповіли на брифінгу про необхідність захистити військово-морський флот і військових моряків від можливого переміщення та скорочення.

Приводом для звернення стала поява інформації у ЗМІ про те, що Міністерство оборони і Генеральний штаб мають намір перевести основну базу ВМС України в місто Миколаїв, а також скоротити чисельний склад флоту.

Олександр Сивак заявив, що таке рішення, якщо воно буде прийнято, виявиться некоректним. Військові моряки вийшли сюди з Криму залишивши там все. Вони відтворюють флот фактично на порожньому місці, їх життя в Одесі стала якось налагоджуватися, і ось їх знову хочуть зірвати з місця.

Олена Солоніна каже, що військові моряки мріють повернутися в Крим з перемогою. Це лояльні, віддані Україні і народові офіцери.

Олександр Сивак розповів про ентузіазм, з яким в Одесі почали відновлювати флот, котрий вийшов з Криму. Завдяки наявності військового флоту в місті, за словами волонтера, вдалося стабілізувати політичну ситуацію на півдні України і не допустити розвитку сепаратизму. Флот захистив нас, тепер прийшов час і нам захистити наш флот.

Олена Солоніна каже, що самі моряки ні на що не скаржаться. Не дивлячись на всі складнощі, навіть знаходять час їздити по області і проводити уроки мужності у школах, розповідати молоді та дітям про свій досвід.

Підтримати Одесу як центр військово-морських сил України готові міська та обласна влада. Вони теж готують листи до Президента, в яких просять зробити саме Одесу місцем розміщення штабу ВМС і військово-морською базою флоту.

Волонтери закликають усіх небайдужих одеситів, громадських діячів та експертів приєднатися до робочої групи і підтримати її ініціативи. Олександр Сивак пояснив, що українці довго довіряли життя закулісним рішенням. Диму без вогню не буває. Є рух посадових осіб, інші підготовчі роботи. Чекати, коли рішення буде прийнято, не можна, треба попередити його. Ще раз зірвати людей з місця – це просто зрадити їх. А значить треба не допустити переведення флоту в інше місце і його скорочення.