За рік в Одесі з’являться тисячі нових дерев


anatoly kavun

Анатолій Кавун, громадський діяч, розповів на брифінгу про новий соціальний проект озеленення та благоустрою Одеси «Зелене місто».

Ключова ідея проекту, за словами Анатолія Кавуна, у тому, щоб ініціатива озеленення виходила не від міської влади, а саме «Міськзелентресту», у яких завжди не вистачає ресурсів, а від самих одеситів.

Механізм проекту працює так: містяни, зайшовши на сайт, дізнаються район та вулицю, де варто висадити дерева. Там будуть вказані види дерев, які вже ростуть у цьому районі. Потім на сайті можна зробити заявку щодо кількості і місця для висадження дерев.

Також на ресурсі проекту можна замовити саджанці безпосередньо у розплідників, за цінами нижче ринкових.

За словами Анатолія Кавуна, вже зараз надійшли заявки від одеситів на висадку двох тисяч дерев. Вартість одного саджанця коливається від 150 до 300 грн. Це вже маленькі дерева, вони сягають за висотою 2,5 – 3 м.

Така увага до проекту з боку городян дає всі підстави думати, що до кінця року вдасться озеленити всі вулиці, що потребують додаткових дерев. Потім у планах – озеленення парків. Організатори проекту хочуть, щоб озеленення було максимально об’ємним.

Візьмуть участь у проекті озеленення міста і представники міської влади. Отримавши заявки від одеситів, «Зелене місто» буде зв’язуватися з «Міськзелентрест», щоб узгодити кількість і тип дерев. Більше того, комунальне підприємство також може надати своїх співробітників, які висадять придбані одеситами деревця.

Анатолій Кавун сподівається, що одесити будуть саджати дерева, ділитися світлинами в соцмережах, передавати привіти, а інші, беручи за приклад, теж підтримають ініціативу, перетворивши її на своєрідний «GreenPlanetChallenge». В ідеалі організаторам хотілося б, щоб ініціатива вийшла за межі нашого міста і поширилася не тільки всією Україною, а й у інших країнах.

Після озеленення вулиць і парків Одеси Олексій Кавун думає перейти і до благоустрою міста. Шукати меценатів для того, щоб в Одесі з’явилися лавки і фонтани. Самі ж громадські активісти беруть на себе узгодження ініціатив з владою.