Залишити штаб ВМС України в Одесі – завдання номер один для міста


 

Antonia Selina

 

Одеса, 11 грудня 2014 – Антонія Селіна, волонтер, що допомагає військово-морським силам України, розповіла на брифінгу про те, як проходить ремонт корабля «Почаїв» та проблему переведення штабу флоту в інше місто.

До кінця цього тижня на «Почаїв» завезуть всі матеріали, необхідні для ремонту кубриків. Ця тема дуже болюча, тому що поки матросам-контрактникам просто ніде жити. Зарплата у них маленька і вони не можуть знімати житло в Одесі. Тому зараз головне завдання – допомогти забезпечити їм гідне проживання хоча б на кораблях.

Але не варто і перебільшувати тему житла для моряків, які вийшли з Криму. Іноді вона подається занадто гіпертрофовано, як недавно було в сюжеті ТСН, коли вони показали нижній трюм корабля «Донецьк», запущений, в якому ніхто не живе і представили це так, ніби моряки змушені там проживати.

Навіть якщо взяти СРСР, у багатьох військових тоді не було житла. Коли флот стояв у Криму, там теж далеко не у всіх були свої квартири. Моряки знімали житло також. Інше питання, що оренда в Криму обходилася їм не так дорого, як в Одесі.

Звичайно, вирішувати питання з житлом треба, але поки не варто загострювати увагу на ньому, бо поки що вирішена проблема з можливим переведенням штабу ВМС в Миколаїв. Зараз краще згуртуватися і відстоювати позицію, щоб залишити штаб в Одесі. Без нього Одеса послабшає.

Позавчора волонтери зустрічалися з мером Одеси і були приємно здивовані. Їх тепло прийняли і бесіда вийшла конструктивною. Геннадій Труханов висловив свою підтримку військовим морякам і сказав, що виступає проти перенесення штабу ВМСУ з Одеси.

Ще необхідно деяку кількість теплих берців і курток для матросів, які чергують на кораблях. Одесити проявили себе з найкращого боку,  їхні пожертви дозволили гідно забезпечити військових моряків.

Хотілося б, звичайно, говорить Антонія Селіна, щоб влада швидше реагувала на прохання, але ми розуміємо, що не можна одним махом все вирішити, коли 23 роки все розвалювали.

Плани перевести штаб флоту в Миколаїв з’явилися ще в квітні, але дізналися про них буквально три тижні тому. Виявляється, разом з перекладом, з флоту хотіли зробити флотилію, підпорядковану сухопутним військам. Це при тому, що Миколаїв напряму не виходить до моря. Ми військово-морська держава, і ми небезпечні для наших ворогів саме цим. Ще присутність флоту дуже важливо для безпеки міста. Та й знову зривати кілька тисяч чоловік з місця і змушувати їх вдруге за рік знову починати облаштовувати життя з нуля, погано. Тільки-тільки дружини військових моряків стали говорити «у нас в Одесі», як їх знову хочуть кудись відправити. Це дуже погано позначиться на бойовому дусі моряків. Тим більше, що багато сімей розпалися, коли чоловіки, вірні присязі, перейшли до Одеси, а їхні дружини вирішили залишатися в Севастополі.

У тих, хто переїхав, позиція така: це наше місто, наша країна і ми будемо їх захищати. Не можна підривати віру цих людей.